Z działań Koła Wolontariatu…..

12 marca 2021

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, opiekunom za zaangażowanie się w zbiórkę artykułów dla Szpitala covidowego. Darów było tak dużo, że postanowiliśmy podzielić je między szpital MSWiA w Katowicach oraz Szpital Specjalistyczny w Chorzowie. Nie zapomnieliśmy też o naszych znajomych z Noclegowni Brata Alberta z ul. Brackiej w Katowicach. W trudnym czasie wielu potrzebuje pomocy, dlatego cieszymy się, że nasza szkoła zawsze staje na wysokości zadania dzięki ludziom o dobrych sercach.

W okresie świątecznym, który jest zawsze czasem szczególnym, jak co roku, przygotowaliśmy kartki świąteczne z życzeniami. Za trud w przygotowanie pięknych kartek i przyniesienie ich do szkoły bardzo dziękujemy dzieciom i całym rodzinom, bo wiele osób było w to zaangażowanych.

Kochani, nie wierzyliśmy, z początku, że uda się do końca spełnić nasze pomysły, ale… udało się!!!

Nie poddaliśmy się! Telefony, prośby, maile poskutkowały! Do naszych pięknych kartek świątecznych mogliśmy dołączyć słodki świąteczny upominek.

Powstała AKCJA – PIERNICZEK DOBRA dzięki uprzejmości właścicieli piekarni CHLEBUŚ z Tysiąclecia, piekarni GERLACH z Rudy Śląskiej ( sklep też jest na Tysiącleciu) oraz piekarni KONOWOŁ z Piekar Śląskich. Te dobre Anioły naszego pomysłu, upiekły pyszne pierniki, które dołączone były do kartek świątecznych. JESTEŚMY BARDZO ZA TO WDZIĘCZNI!

A nasze Dobre Duszki Wolontariuszki Nadia, Martyna, Natasza, Kinga, Nadia i Sara wraz z opiekunami wklejały życzenia do kartek, dzieliły kartki, pakowały pierniczki ( 90 paczuszek)

i przygotowywały naszą świąteczną niespodziankę, aby wyruszyła w drogę do chorych i służby zdrowia. Przez kilka dni było pracowicie i bardzo wesoło.

Nasza świąteczna niespodzianka pojechała do szpitali… W szpitalu w Chorzowie dziękował sam Pan Dyrektor i Pan Rzecznik Prasowy, za zbiórkę i świąteczną niespodziankę. Szpital MSWiA zadzwonił do szkoły, z wyrazami wdzięczności.

Oczywiście nie zapomnieliśmy w święta o naszych dobrych znajomych z Domu Opieki przy Szpitalu Jana Pawła II w Katowicach. Nasi Kochani Seniorzy też otrzymali kartki z życzeniami. Wiemy, że sprawiają im wiele radości.

Kończąc słowami naszego patrona szkoły Janusza Korczaka – jeszcze raz wszystkim dziękujemy za zaangażowanie!

„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał.

Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o innych”

J. Korczak

Opiekunowie Koła Wolontariatu wraz z Wolontariuszami.