Jesteś tutaj: Start / Półkolonie

Półkolonie

16 lutego 2019

Propozycje zajęć i wycieczek podczas półkolonii zimowych od 18.02. do 22.02. 2019r.

Propozycje zajęć i wycieczek

podczas półkolonii zimowych od 18.02. do 22.02. 2019r.

Informacje dodatkowe: Wszystkie dzieci przynoszą do szkoły 18.02.br. strój gimnastyczny, który zostawiają w szatni na cały tydzień i legitymację szkolną lub Kartę ŚKUP. Dzieci powinny być ubrane stosownie do pogody; zaopatrzone w odpowiednią ilość jedzenia i picia w plecaku; dzieci źle znoszące jazdę autobusem powinny przynieść i przekazać opiekunom aviomarin, obiad należy wykupić osobno w stołówce szkolnej;  Dzieci mogą mieć swoje kieszonkowe według uznania. Prosimy o punktualne odbieranie dzieci.

18.02.(poniedziałek)

do 800- zbiórka w szkole

- ustalenie wspólnych zasad i reguł, podział na grupy; pogadanka na temat dbania o własne i cudze zdrowie, jak należy udzielać pierwszej pomocy, bezpieczeństwo podczas  zabaw

- Zajęcia z Robotyki prowadzone przez Fabrykę Naukowców

- zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej

- obiad lub własny posiłek w szkole

- Przejazd na basen-  zajęcia na  basenie w Pałacu Młodzieży w Katowicach.(dzieci zabierają czepek, klapki,  strój kąpielowy, ręcznik, mydło, dziewczynki-suszarkę do włosów)

19.02.(wtorek)

Zajęcia ruchowe w szkole

Wyjazd do  kina Cinema City na film „Jak wytresować smoka”

Przejazd na basen-  zajęcia na  basenie w Pałacu Młodzieży w Katowicach .(dzieci zabierają czepek, klapki, strój kąpielowy, ręcznik, mydło, dziewczynki-suszarkę do włosów)

20.02.(środa)

do 800- zbiórka w szkole

Przejście do VII Komisariatu Policji, zwiedzanie Komisariatu, poznanie pracy policjanta, zajęcia edukacyjne „Bezpieczne ferie”

Warsztaty ekologiczne prowadzone przez Stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej

- obiad lub własny posiłek w szkole

- Przejazd na basen do Pałacu Młodzieży w Katowicach .(dzieci zabierają czepek, klapki,

strój kąpielowy, ręcznik, mydło, dziewczynki-suszarkę do włosów)

21.02.(czwartek)

do 800- zbiórka w szkole

Wyjazd na wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej – Zajęcia jak powstają filmy rysunkowe, pokaz filmów; przejazd do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach – zajęcia warsztatowe.(dzieci zabierają obuwie zmienne, własny prowiant i napoje na cały dzień, dzieci źle znoszące jazdę tabletki aviomarinu po 2 sztuki)

22.02.(piątek)

Zajęcia w szkole

przejazd do Nibylandii w K-cach Murckach– zabawy zręcznościowo-ruchowe (suche baseny z  piłeczkami, liny, sznury do wspinania, zajęcia skocznościowe) -dzieci zabierają dodatkową koszulkę i skarpetki na zmianę.

- zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej

1600-rozchodzenie się dzieci do domu.