Kody QR

19 marca 2018

Dzieci uwielbiają nowości. Telefon to dla nich duża atrakcja. Dlaczego więc nie korzystać z nich podczas lekcji? Taką możliwość dają np. kody QR. Wystarczy przygotować zestaw takich kodów, powiązanych z różnymi zadaniami do wykonania. Mogą to być zwykłe zadania do rozwiązania, jak również inne aplikacje, które wymagają rozwiązania quizu, obejrzenia filmu związanego z tematem itp.

Wykorzystując niedawno odbyte szkolenie na platformie e-Twinning, przeprowadzona została lekcja powtórzeniowa o figurach geometrycznych, w  takiej właśnie formie, w klasach czwartych. Dzieci świetnie się bawiły, ucząc się jednocześnie. Nie było ucznia, który by się nie zaangażował. Każdy starał się zrealizować wszystkie zadania.

Oto kilka z naszych zadań. Zachęcam do spróbowania jak to działa. Wystarczy zainstalować w swoim telefonie czytnik kodów QR i zeskanować kod.

ZADANIE 1. Zagrajcie, wpiszcie otrzymane na koniec zdanie na kartkę.

ZADANIE 2. Wypiszcie na karcie odcinki, o których mowa była w filmie.

ZADANIE 3. Zapisz ostatni wzór z gry na kartce.

ZADANIE 4. Zapiszcie długość boku na kartce. Pamiętajcie o jednostce :)

ZADANIE 5. Zapisz jaką skalę ma przedstawiona mapa.

ZADANIE 6. Podajcie odpowiedź na pytanie. Pamiętajcie, że odpowiedź ma być podana w km.