Oddziały dla dzieci z niepełnosprawnością

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

25 stycznia 2019

Witamy

Witamy na stronie oddziałów specjalnych SP nr 66 im. Janusza Korczaka w Katowicach. Prowadzimy oddziały dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową i afazją, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Przejdź do - WIGILIA
18 grudnia 2020

WIGILIA

18 grudnia ostatni raz przyszliśmy do szkoły w tym roku kalendarzowym. Ze względu na pandemię nie mogliśmy zorganizować takich wigilii klasowych jak co roku- z częstowaniem potrawami, wspólnym ozdabianiem pierników i śpiewaniem pieśni bożonarodzeniowych w gronie bliskich. Postaraliśmy się jednak, żeby był to wyjątkowy, nastrojowy czas, który wprowadzi nas w klimat świąt. Wspólnie śpiewaliśmy, składaliśmy sobie życzenia- oczywiście zachowując dystans. Kończymy ten trudny rok z nadzieją, którą niosą nadchodzące święta.

Przejdź do - LEKCJA BIBLIOTECZNA
17 grudnia 2020

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dzisiejsza lekcja biblioteczna pozwoliła nam przenieść się w czasy, kiedy ludzie mogli swobodnie się poruszać, a morza zapraszały do przygody. Poznaliśmy niezwykłych wojowników, podróżników, ale i kupców- tak, tematem naszych zajęć byli WIKINGOWIE! Jak zwykle mogliśmy poznać ciekawe książki związane z tematem, zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z czytanie, jak i dla bardziej zaawansowanych. Poznaliśmy zwyczaje, wyposażenie, osady dawnych mieszkańców Skandynawii. Na koniec wykonaliśmy własną flagę bojową. Czasami toczymy najcięższe boje z własnym lenistwem, dlatego i ten motyw znalazł się na naszych pracach :)

Przejdź do - MIKOŁAJ
8 grudnia 2020

MIKOŁAJ

Rok 2020 był dla wszystkich bardzo trudny. Dla Mikołaja również! W tym roku nie mógł pojawić się w szkole, cieszyć się naszymi uśmiechami. Ze względu na ograniczenia sanitarne, które obowiązują również naszego gościa, musiał zadowolić się podrzuceniem prezentów w szkole. Postaraliśmy się jednak, żeby usłyszał nasze dziękuję- każdy z nas przygotował piosenkę lub wierszyk o tematyce świątecznej. Staraliśmy się, żeby było nas słychać! 
Było za co dziękować, Mikołaj postarał się nam prezentami wynagrodzić cały ten trudny rok. 
Dziękujemy!
Przejdź do - LEKCJA BIBLIOTECZNA
26 listopada 2020

LEKCJA BIBLIOTECZNA

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią nie możemy wybrać się na nasze ulubione zajęcia do biblioteki. Nie ma jednak przeszkód, żeby wirtualna biblioteka przyszła do nas. 26.11 spotkaliśmy się, by wyruszyć w podróż w morskie głębiny. Posłuchaliśmy fragmentu książki o wielorybie, mogliśmy zapoznać się z propozycją gry planszowej o poszukiwaniu skarbów. Poznaliśmy zawody związane z morzem oraz przesądy marynarzy. Wykonaliśmy zadania (najbardziej nam się podobało nadawanie przydomków).
Na zakończenie z butelek, bibuły, kleju i kółeczek z papieru stworzyliśmy piękne, barwne rybki. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zajęcia!