Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Nasza biblioteka

Nasza biblioteka

4 września 2019

Nasza biblioteka

Zapraszamy do Naszej Biblioteki!

W Szkole Podstawowej nr 66 w Katowicach działa biblioteka szkolna, z której korzystają uczniowie i pracownicy szkoły. Lokal biblioteczny stanowi jedno pomieszczenie obok sekretariatu szkoły. Kącik czytelniczy może pomieścić 15 uczniów.

Biblioteka gromadzi różnorodne źródła informacji, głównie lektury szkolne, beletrystykę, książki popularnonaukowe z poszczególnych dziedzin wiedzy, literaturę fachową dla nauczycieli, a także dokumenty wypracowane w szkole. Posiada również bogaty księgozbiór podręczny zawierający wydawnictwa informacyjne: encyklopedie, słowniki, leksykony, albumy, atlasy. Zbiory obejmują również dokumenty dźwiękowe, audiowizualne i elektroniczne wykorzystywane w czasie zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych i w bibliotece szkolnej.

Prenumerujemy czasopisma, udostępniane na miejscu: "Świerszczyk", "Mój Pies", Victor junior", "Wszystko dla szkoły", "Psychologia w szkole", "Biblioteka w szkole", "Świetlica w szkole" . Biblioteka wyposażona jest w dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Uczniowie i pracownicy szkoły mogą korzystać na miejscu z multimedialnych encyklopedii, słowników i gier edukacyjnych. Część księgozbioru została już skomputeryzowana w programie MOL. Dostęp do katalogu elektronicznego daje uczniom ciekawsze możliwości poszukiwania potrzebnej informacji niż tradycyjny katalog kartkowy.

Biblioteka współpracuje z filią nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nasi uczniowie uczestniczą w imprezach czytelniczych, zajęciach przysposobienia czytelniczego i informacyjnego oraz konkursach organizowanych przez pracowników tej placówki.