Konkursy i imprezy literackie

11 maja 2020

Wielka Liga Czytelników

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”
EDYCJA 2019/2020

ETAP POWIATOWY

Komitet Organizacyjny przychylił się do prośby o zmianę godziny półfinału.
Klasy młodsze i starsze będą pisać o różnych godzinach. Jest to korzystne dla tych rodzin, w których będzie dwóch uczestników finału z różnych kategorii wiekowych – młodszy i starszy, a rodzina posiada jeden komputer.
28.05.2020 r.
Klasy młodsze: godz. 12.00 do godz. 12.45
Klasy starsze: godz. 13.30 do godz. 14.15

Analogicznie będzie z testem próbnym 21 maja. Wkrótce- bardziej szczegółowe informacje.

Zmiany w regulaminie

Informacje otrzymane od organizatorów WLC:

Szanowni Państwo,
informuję, że w związku z sytuacją, która trwa od 12 marca br. (zamknięcie szkół do 24 maja, stan epidemii w kraju), niemożliwa jest realizacja konkursu w dotychczasowej formie.
W związku z licznymi głosami i prośbami ze strony Koordynatorów i Uczestników tegorocznej WLC, Komitet Organizacyjny postanowił, co następuje:

Etap I - zdobywanie sprawności do środy 6 maja. Do tego czasu należy zakończyć przesyłanie kart z odpowiedziami do koordynatora szkoły.

Etap II - test kwalifikacyjny odbędzie się 11 maja.
O formie i sposobie przeprowadzenia testu decyduje Koordynator Placówki. Proponujemy formę online, zdalną. W magazynie plików na platformie WLC znajdują się formularze testów w wersji edytowalnej.

Etap III - test powiatowy odbędzie się 28 maja o godz. 12:00.
Test online, uczniowie będą rozwiązywać test indywidualnie.
21 maja o godz. 12:00 zostanie przeprowadzony test próbny. Linki do testów będą dostępne na platformie WLC po zalogowaniu.

kl. 1-4
Dominik Wieczorkiewicz: "Hulajnogą przez Smoczą Wyspę", wyd. Skrzat, rok 2019
kl. 5-8
Antonina Kasprzak: "Wiłka - smocza dziewczynka", wyd. BIS, rok. 2018

Mistrzostwa Lokalne

Koordynatorzy szkolni: Grażyna Szymańska, Barbara Jaskulska, Joanna Krzywoń zapraszają uczniów klas 1-8 do udziału w etapie szkolnym konkursu Wielka Liga Czytelników.
Zapisy prowadzi bibliotekarz - Grażyna Szymańska

Szanowni Koordynatorzy i Uczestnicy! W związku z odwołaniem zajęć w szkołach ulegną zmianie terminy zdobywania sprawności w I etapie Wielkiej Ligi Czytelników. Termin zakończenia wpisywania sprawności
I etapu ustalam wstępnie na siódmy dzień roboczy liczony od dnia powrotu do przedszkola / szkoły. Oczywiście termin finału powiatowego będzie również przesunięty.

Życzę Wam dużo zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie Janusz Piper

Czytaj więcej o: Wielka Liga Czytelników
12 września 2019

Planowane zajęcia, konkursy i imprezy literackie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - wrzesień
Eliminacje do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3 - październik
Wielka Liga Czytelników: rozpoczęcie szkolnego etapu ogólnopolskiego konkursu - listopad
Finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3 - listopad
Światowy Dzień Pluszowego Misia - listopad

Droga książki od autora do czytelnika: prezentacja multimedialna dla klas 1 -luty
Pasowanie na Czytelnika uczniów klas 1 - luty
Budowa książki: prezentacja multimedialna dla uczniów klas 3 - marzec
Wielka Liga Czytelników: etap 2 - Test kwalifikacyjny - marzec - przeniesiono na maj
Wielka Liga Czytelników: etap 3 - Test powiatowy - maj

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci: konkurs "Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena" -kwiecień - nie odbędzie się
Już pięknie czytam: konkurs dla uczniów klas 2 - czerwiec - nie odbędzie się

Bibliotekarz ogłasza na bieżąco i przygotowuje chętnych uczniów do udziału w międzyszkolnych konkursach czytelniczych.

4 października 2019

Szkolny konkurs recytatorski „Książka moim przyjacielem”.

Bibliotekarz szkolny zaprasza uczniów klas 1-3 do udziału w eliminacjach do corocznego szkolnego konkursu recytatorskiego.
Uczniowie wybierają wiersz o książce - uczą się go poprawnie i pięknie recytować z pamięci.
Wyłonieni przez wychowawców uczniowie biorą udział w eliminacjach szkolnych, które odbędą się w dniach 24.10 - 31.10.2019 r.
Jury zaprosi najlepszych recytatorów do udziału w finale, który odbędzie się 5 listopada.
Laureaci zostaną nagrodzeni książkami i dyplomami.

Trójka najlepszych - po jednym z każdego poziomu, będzie reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim: Książka jest dobra na wszystko, który odbędzie się 14 listopada w ZSP nr 3.

7 czerwca 2019

Jak nie czytam, jak czytam.

Nasza szkoła brała udział w IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej - Jak nie czytam, jak czytam, w piątek 7 czerwca.
W tym dniu w całej Polsce o godzinie 10:00 pobijano rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.
Chętne dzieci przebrały się za ulubione postacie z książek.