Konkursy i imprezy literackie

26 stycznia 2024

Pasowanie na czytelnika

W styczniu odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. W tym dniu chętni uczniowie mogli przebrać się za ulubione postacie z książek.

Pasowanie poprzedzone zostało zajęciami edukacyjno - czytelniczymi „Książka moim przyjacielem”, zabawami w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek". Dalsza część uroczystości odbyła się w pomieszczeniu biblioteki szkolnej. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych oraz z zasadami ich wypożyczania. Na zakończenie wizyty w bibliotece, dzieci po raz pierwszy wypożyczyli wybraną przez siebie książkę.
Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści z chęcią będą odwiedzać bibliotekę i brać udział w organizowanych przez bibliotekarza konkursach czytelniczych.

20 listopada 2023

31 października odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

W finale brało udział 16 uczniów klas I – III, którzy pomyślnie przeszli eliminacje.

W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Polska wierszem malowana”.

Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

I miejsce: Franciszek 1a, Julia 2a oraz Eliza 3a

II miejsce: Hanna 3a i Kacper 2c

III miejsce: Jagoda 3b i Stanisław 1b

Wyróżnienie: Marta 2a i Mateusz 1c

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

15 maja 2023

Przygody wiernego psa Lampo

15 maja odbył się konkurs czytelniczy dla chętnych uczniów klas trzecich, dotyczący znajomości treści książki ,,O psie, który jeździł koleją".
Konkurs zorganizowany został w ramach Tygodnia Bibliotek, któremu w tym roku towarzyszy hasło przewodnie „Moja, Twoja, Nasza BIBLIOTEKA!”.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test wyboru. Drugi etap polegał na rozwiązaniu krzyżówki oraz wyborze zdań prawdziwych.

Laureaci konkursu:

Jakub Sałata – 1 miejsce
Jagoda Jeziorczak – 2 miejsce
Piotr Styś – 3 miejsce

GRATULACJE!

5 kwietnia 2023

Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena

4 kwietnia odbył się konkurs czytelniczy dla chętnych uczniów klas trzecich, dotyczący znajomości treści wybranych 12 baśni H. Ch. Andersena.
Konkurs zorganizowany został w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i poprzedzony został prezentacją multimedialną na temat życia, i twórczości Andersena.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test wyboru. Drugi etap polegał na rozwiązaniu krzyżówki, uzupełnianiu cytatów oraz wyborze zdań prawdziwych.

Laureaci konkursu:

Jagoda Jeziorczak, Jakub Sałata – 1 miejsce
Amelia Wojciechowska – 2 miejsce
Jagoda Szmigiel – 3 miejsce

Wyróżnienie: Patrycja Brzeska i Piotr Styś

GRATULACJE!

17 lutego 2023

Pasowanie na Czytelnika

W lutym odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.
Pasowanie w każdej klasie odbywało się oddzielnie.
W dniu pasowania chętni uczniowie przebrali się za ulubione postacie z książek.

Pasowanie poprzedzone zostało prezentacją multimedialną „Droga książki od autora do czytelnika”, zabawami w ramach kampanii  „Mała książka- wielki człowiek" oraz zajęciami edukacyjno-czytelniczymi ,,Książka moim przyjacielem".  W ramach tych zajęć przybliżona została rola książek w życiu dziecka i ich poszanowanie. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, układanie puzzle.
Dalsza część uroczystości odbyła się w pomieszczeniu biblioteki szkolnej. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych oraz z zasadami ich wypożyczania. Dowiedzieli się również jak korzystać z kącika czytelniczego i komputerowego.
Po wykonaniu wszystkich zadań przyszli czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie obiecując, że polubią czytanie i będą szanować książki.
Na zakończenie wizyty w bibliotece, uczniowie po raz pierwszy wypożyczyli wybraną przez siebie książkę. Klasa otrzymała pamiątkowy dyplom z tekstem ślubowania oraz kodeks dotyczący szanowania książek.
Miejmy nadzieję, że większość pierwszoklasistów będzie chętnie odwiedzała bibliotekę i brała udział w organizowanych przez bibliotekarza konkursach czytelniczych.