Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Przejdź do - "Bezpieczna droga do szkoły"
1 kwietnia 2019

"Bezpieczna droga do szkoły"

25 marca, jak co roku, wzięliśmy udział w XVII edycji konkursu "Bezpieczna droga do szkoły" w Szkole Podstawowa nr 58 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach. Reprezentowali nas uczniowie - Olga z klasy IIa i Szymon z klasy IIb.
W tym roku uczestnicy zobaczyli pokaz związany z zachowaniem oraz udzielaniem pierwszej pomocy.  Pokaz został przygotowany przez uczniów gimnazjum oraz nauczyciela. Po tych emocjach uczniowie zmierzyli się z testem oraz zadaniami przygotowanymi z tematyki bezpieczeństwa na drodze oraz informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy.
16 czerwca 2019

Informacja

Ze względu na to, iż przewidywana temperatura ma być zdecydowanie niższa, od poniedziałku wracamy do standardowych godzin lekcyjnych.

Przejdź do - IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Znam moje Lektury".
6 czerwca 2019

IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Znam moje Lektury".

5 czerwca drużyna z klasy 7b reprezentowała naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie czytelniczym "Znam moje lektury".
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Brzechwy w Katowicach.
Konkurs składał się z 3 etapów: pisemny test wyboru, odpowiedź ustna na wylosowane pytanie, ustna prezentacja zachęcająca do przeczytania wybranej lektury.
Pytania konkursowe dotyczyły dwóch książek: A. Szklarski - Tomek na Czarnym Lądzie oraz L. M. Montgomery - Ania na uniwersytecie.

Nasza drużyna w składzie: Maria Hronowska, Zofia Hronowska i Wojciech Mucha zdobyła 1 miejsce.

Gratuluję
bibliotekarz - G. Szymańska

Przejdź do - V Międzyszkolny Turniej Wiedzy: Baśniowy świat braci Grimm czyli krótka podróż po Niemczech.
3 czerwca 2019

W środę, 29 maja drużyna z klasy 3a: Malika Khelouf i Karol Krzywda reprezentowała naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie czytelniczym.
Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 w Zespole Szkół i Placówek nr 1.
Konkurs składał się z 3 etapów:

1 etap –Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali pisemny test sprawdzający znajomość faktów z lektury.

2 etap –Uczniowie oglądali prezentację pt. Bracia Grimm i ich baśnie czyli krótka podróż po Niemczech.

3 etap - Drużyna na podstawie prezentacji  odpowiadała pisemnie na pytania zawarte w quizie "Bracia Grimm, ich życie i twórczość oraz ciekawostki o kraju i regionie”.

Miło mi poinformować, że nasza drużyna zdobyła 1 miejsce.

GRATULUJĘ
                                                                                   bibliotekarz - G. Szymańska