Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Przejdź do - "Bezpieczna droga do szkoły"
1 kwietnia 2019

"Bezpieczna droga do szkoły"

25 marca, jak co roku, wzięliśmy udział w XVII edycji konkursu "Bezpieczna droga do szkoły" w Szkole Podstawowa nr 58 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach. Reprezentowali nas uczniowie - Olga z klasy IIa i Szymon z klasy IIb.
W tym roku uczestnicy zobaczyli pokaz związany z zachowaniem oraz udzielaniem pierwszej pomocy.  Pokaz został przygotowany przez uczniów gimnazjum oraz nauczyciela. Po tych emocjach uczniowie zmierzyli się z testem oraz zadaniami przygotowanymi z tematyki bezpieczeństwa na drodze oraz informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy.
31 października 2019

wystawa dyń

31 października z okazji Halloween tradycyjnie zorganizowaliśmy w naszej szkole wystawę dyń. Nasi uczniowie mieli fantastyczne pomysły na ich wykonanie i ozdobienie . Najciekawsze i najbardziej oryginalne dynie zostaną nagrodzone. Gratulujemy!

Przejdź do - Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2020

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Prace wykonane przez uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień :)

19 listopada 2020

Portrety Kompozytorów Polskich - Karol Szymanowski

Zaproszenie

W imieniu pani Alicji Kotyl zapraszam do wysłuchania audycji edukacyjnej o twórczości Karola Szymanowskiego.

Audycja jest nagrana z udziałem świetnych, młodych muzyków pianisty Michała Dziewiora i śpiewaczki Justyny Bujak.

17 listopada 2020

Szkolne Koło Wolontariatu "Rozdaj siebie innym"

Drodzy Uczniowie, Rodzice!
Kolejny raz zwracamy się z wielką prośbą, bo wiemy, że nasza społeczność szkolna ma ogromne Serce!

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę na rzecz Szpitala MSWiA w Katowicach, który został przekształcony na szpital covidovy.
Chcemy dołożyć chociażby małą cegiełkę, która przyczyni się do zbudowania wielkiego, wspólnego serca, którego dobroć rozleje się na tych, którzy służą w szpitalu, bądź są jego podopiecznymi.

Artykuły można przywozić do szkoły od poniedziałku do piątku i zostawić w portierni szkoły
Zbiórka trwa od 18.11 do 02.12

Prosimy o:
Wodę mineralną
Batony energetyczne
Owsianki, musli do zalania w kubku
Gorące kubki
Herbatę
Cukier
Chusteczki higieniczne
Mydła dezynfekujące
Pasty do zębów
Szczoteczki do zębów

Dziękujemy za każde okazane wsparcie i pomoc.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z wolontariuszami.