Erasmus+

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

7 kwietnia 2021

Rozstrzygnięcie konkursu dla klas szóstych GINĄCE ZAWODY w ramach projektu Erasmus+ Shape Your Mind

 

Czy wiesz czym zajmuje się ludwisiarz, introligator albo tanatokosmetyka?

Jeśli nie, to koniecznie zapoznaj się z wygranymi prezentacjami!

 

I miejsce Robert 

II miejsce Anna

III miejsce Radosław 

Wyróżnienie: Maja 

 

Serdecznie gratulujemy!

 
Przejdź do - Kody QR
19 marca 2018

Kody QR

Dzieci uwielbiają nowości. Telefon to dla nich duża atrakcja. Dlaczego więc nie korzystać z nich podczas lekcji? Taką możliwość dają np. kody QR. Wystarczy przygotować zestaw takich kodów, powiązanych z różnymi zadaniami do wykonania. Mogą to być zwykłe zadania do rozwiązania, jak również inne aplikacje, które wymagają rozwiązania quizu, obejrzenia filmu związanego z tematem itp.

 

Czytaj więcej o: Kody QR
Przejdź do - Escape Room
10 marca 2018

Escape Room

W ramach obchodów Święta Liczby Pi przygotowaliśmy dla naszych uczniów matematyczny Escape Room. Dzieci pod opieką nauczyciela zostanją zamknięte na klucz w pokoju pełnym zagadek. Aby się uwolnić, muszą je rozwiązać. Mają na to 45 minut. Jak na razie najlepszy czas uzyskały nasze Panie anglistki, które jako pierwsze miały okazję zmierzyć się zadaniami. Oczywiście jest to poza konkursem dla dzieci, a było konieczne jako próba generalna, tak by dopracować ewentualne słabe punkty. Z pierwszej relacji wiemy, że zabawa była świetna a emocje bardzo duże.

Escape Room dał możliwość wykorzystania kilku narzędzi poznanych dzięki szkoleniu IT grupy nauczycieli w ramach programu ERASMU+.

Już niebawem relacja z zabawy dzieci klas 4-7, które zmierzą się z Escape Room w trzyosobowych drużynach.

Przejdź do - "Social Media and Web Solutions for the Classroom" w Barcelonie
7 marca 2018

"Social Media and Web Solutions for the Classroom" w Barcelonie

W dniach 9.10-20.10.2017 nauczyciele naszej szkoły, Iwona Korchowiec, Krystyna Cabała, Tatiana Golka i Robert Stangrecki, brali udział w kursie TIK "Social Media and Web Solutions for the Classroom" w Barcelonie w ramach realizacji projektu "Kuchenna Technologia - czyli zdrowe żywienie i informatyka od kuchni."
Kurs poszerzył kompetencje uczestników w posługiwaniu się językiem angielskim, w efektywnym korzystaniu z mediów społecznościowych, szukaniu i eksperymentowaniu z narzędziami TIK do nauki w klasie. Nauczyciele zapoznali się z takimi platformami jak Edmodo, Moodle, Flubaroo, Vine, Prezi, quizy internetowe, narzędzia Google i wiele innych. Nawiązano wiele cennych kontaktów z nauczycielami z innych krajów co zaowocowało wymianą doświadczeń, wiedzy i międzynarodową współpracą na poziomie informatycznym oraz żywieniowym.

 

Czytaj więcej o: "Social Media and Web Solutions for the Classroom" w Barcelonie