Pasowanie na Czytelnika

17 lutego 2023

W lutym odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.
Pasowanie w każdej klasie odbywało się oddzielnie.
W dniu pasowania chętni uczniowie przebrali się za ulubione postacie z książek.

Pasowanie poprzedzone zostało prezentacją multimedialną „Droga książki od autora do czytelnika”, zabawami w ramach kampanii  „Mała książka- wielki człowiek" oraz zajęciami edukacyjno-czytelniczymi ,,Książka moim przyjacielem".  W ramach tych zajęć przybliżona została rola książek w życiu dziecka i ich poszanowanie. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, układanie puzzle.
Dalsza część uroczystości odbyła się w pomieszczeniu biblioteki szkolnej. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych oraz z zasadami ich wypożyczania. Dowiedzieli się również jak korzystać z kącika czytelniczego i komputerowego.
Po wykonaniu wszystkich zadań przyszli czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie obiecując, że polubią czytanie i będą szanować książki.
Na zakończenie wizyty w bibliotece, uczniowie po raz pierwszy wypożyczyli wybraną przez siebie książkę. Klasa otrzymała pamiątkowy dyplom z tekstem ślubowania oraz kodeks dotyczący szanowania książek.
Miejmy nadzieję, że większość pierwszoklasistów będzie chętnie odwiedzała bibliotekę i brała udział w organizowanych przez bibliotekarza konkursach czytelniczych.