26 stycznia 2024

W styczniu odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. W tym dniu chętni uczniowie mogli przebrać się za ulubione postacie z książek.

Pasowanie poprzedzone zostało zajęciami edukacyjno - czytelniczymi „Książka moim przyjacielem”, zabawami w ramach kampanii „Mała książka- wielki człowiek". Dalsza część uroczystości odbyła się w pomieszczeniu biblioteki szkolnej. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych oraz z zasadami ich wypożyczania. Na zakończenie wizyty w bibliotece, dzieci po raz pierwszy wypożyczyli wybraną przez siebie książkę.
Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści z chęcią będą odwiedzać bibliotekę i brać udział w organizowanych przez bibliotekarza konkursach czytelniczych.