Sprzątanie świata

25 września 2017

W piątek 15 września w szkole odbył się Finał Akcji Sprzątanie świata 2017. To międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Tegoroczne przesłanie Akcji to „Nie ma śmieci – są surowce”.

Celem tej edycji było zwrócenie uwagi na to, iż przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ) albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym. W Akcji udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Tak liczne zaangażowanie uczniów w akcję jest dowodem troski o sprawy środowiska i osobistego zaangażowania w utrzymanie czystości w miejscach cennych dla ludzi i przyrody. Mimo niesprzyjającej pogody razem zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Uprzątnięte zostały liczne tereny osiedla: Tysiąclecie Dolne. Koordynatorki akcji – Panie: Barbara Całka, Ewa Jasik, Agnieszka Rysztogi serdecznie dziękują i liczą na wspólną Akcję także w przyszłym roku!

Dbajmy o środowisko!