Spotknie z pisarką Renatą Piątkowską

6 listopada 2016

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panią Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci. Pisarka, będąc miłośniczką zwierząt, ciekawie opowiadała o czworonożnych bohaterach swoich książek – kotach, koniach i psach. Autorka uwrażliwia dzieci na krzywdę bezdomnych, opuszczonych zwierząt oraz opowiada doskonałe historyjki ze zwierzętami w roli głównej. Przekonuje o tym, że posiadanie zwierzęcia to wielka odpowiedzialność, zaś chęć posiadania zwierząt należy przemyśleć bardzo dokładnie. Uczniowie mieli również okazję wysłuchać fragmentów książek pani Renaty Piątkowskiej w mistrzowskiej interpretacji pani Malwiny Kożurno. Na zakończenie spotkania dzieci mogły otrzymać specjalną dedykację autorki w książkach. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 14.