Dzień Ziemi - propozycje dla uczniów naszej szkoły

22 kwietnia 2020

Witam Was serdecznie!

W tym roku nie będziemy wspólnie podejmować akcji „Sprzątanie świata”.
Mam dla Was inne, ciekawe propozycje.

1. Zapraszam uczniów klas I-VIII do wykonania pracy przestrzennej Pt. „Mistrz recyklingu – czysty świat wokół nas”- z materiałów przeznaczonych do wyrzucenia. W pracy można wykorzystać rolki po papierze toaletowym, kuchennych ręcznikach, tekturowe opakowania, niepotrzebne gazety, resztki tapet, tkanin, kartek papieru, bibuły, włóczki – jednym słowem wszystko, co znajdziecie w domu niepotrzebnego (najlepiej zapytać rodziców!) i można przykleić klejem i stworzyć piękną pracę w myśl zasady recyklingu „Ze starego coś nowego”- to znaczy ze starych niepotrzebnych już rzeczy wykonujemy nową budowlę np. zamek, ciekawy pojazd lub garaż, domek dla lalek, organizer na biurko i wiele innych rzeczy.

Prace można wykonać samodzielnie lub wspólnie z rodzeństwem. Zachęcam również do pomocy rodziców.

2. Kolejna propozycja przeznaczona jest dla uczniów klas IV – VIII. Zachęcam Was do wykonania prezentacji multimedialnej – minimum 8 – 10 slajdów na temat „Oszczędzanie wody i energii w domu”.

3.Trzecia propozycja to nakręcenie filmiku na temat „Oszczędzanie wody i energii w domu”.

Gotową pracę przestrzenną należy sfotografować, prezentacje i filmiki przesłać jako załącznik na

beata.dziubany-scierska@sp66katowice.pl

W temacie każdej przesyłanej pracy proszę podać imię, nazwisko oraz klasę. Prace należy przesyłać do 27.04.2020r.

Najciekawsze zostaną umieszczone na stronie naszej szkoły.

Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy przy jej wykonywaniu.

Wychowawca świetlicy Beata Ścierska