Skrzynka Korczakowska

16 marca 2017

Od 17.03.2017r w naszej szkole działa Skrzynka Korczakowska, do której wszyscy uczniowie mogą anonimowo wrzucać listy z prośbami, pytaniami i skargami. Skrzynka ma służyć dzieciom do zgłaszania trudnych spraw anonimowo.

Jakie sprawy można między innymi zgłaszać:
Jeśli jest się ofiarą lub świadkiem agresji lub przemocy
Jeśli wie się, że komuś dzieje się krzywda
Jeśli się jest krzywdzonym przez dorosłych
Jeśli dokuczają komuś rówieśnicy i ktoś sobie z tym nie radzi
Jeśli ktoś ma pytanie natury prawnej/jest w kłopotach
Jeśli ktoś jest w trudnej sytuacji i nie wie jak rozwiązać swój problem
Jeśli ktoś nie ma się do kogo zwrócić, nie wie komu może zaufać

Każdy może liczyć na pomoc, nie jest sam w szkole.

To uczniowie decydują w jakiej formie chcą uzyskać odpowiedź : poprzez indywidualną rozmowę z konkretną osobą np.: nauczycielem, wychowawcą, pedagogiem szkolnym, dyrektorem, członkiem S.U, rozwiązanie problemu, sytuacji w klasie czy może w inny sposób. Jeśli tego osoba, która napisała list nie zrobi, wówczas odpowiedź w formie ogólnej będzie umieszczona na tablicy Samorządu Uczniowskiego do wiadomości całej społeczności szkolnej. Listy będą opróżniane ze Skrzynki Korczakowskiej raz na dwa tygodnie w obecności przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.