Wielka Liga Czytelników - wyniki I etapu

7 maja 2020

Zakończyliśmy szkolny etap V Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1- 4 i 5- 8 .

Uczestnicy pierwszego etapu zdobywali sprawności poprzez czytanie książek konkursowych wybranych przez bibliotekarza szkolnego z listy przygotowanej przez organizatorów oraz rozwiązywanie przygotowanych do nich testów.
Testy zawierały pytania dotyczące treści całej książki lub jej fragmentu, a także pytania interdyscyplinarne powiązane z treścią książki.
Do zaliczenia każdego testu konieczne było zdobycie minimum 80 punktów. Za zaliczenie testu uczniowie otrzymywali jedną sprawność.
Dozwolona, a nawet wskazana była wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami. Rodzice/opiekunowie mogli wspierać dzieci podczas udziału w konkursie np. poprzez wspólne czytanie książek konkursowych, czy też zachęcanie do ich czytania, pomoc przy rozwiązywaniu testów polegającą na nakierowaniu młodych czytelników na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji. Rodzice/opiekunowie pomagali w rozwiązywaniu zadań, ale nie mogli wypełniać testu za dziecko. Wyjątkiem była pomoc przy wypełnianiu testu przez uczniów klas pierwszych, którzy nie opanowali jeszcze umiejętności pisania.

Dyplom Aktywnego Czytelnika – dla uczestników, którzy zdobyli minimum
6 sprawności otrzymują: Wiktoria Ryńca, Miłosz Ronij, Julia Pustelnik,
Aleksandra Olejnik.

Dyplom Znakomitego Czytelnika – dla uczestników, którzy zdobyli komplet
10 sprawności: Martyna Modzelewska, Katarzyna Olejnik, Julia Soczawa,
Stanisław Gros, Bartłomiej Szczygieł, Malika Khelouf, Alicja Szczygieł.

Dyplomy w formie elektronicznej zostaną przesłane pod koniec maja.

Informuję, że uczniowie: Stanisław Gros, Bartłomiej Szczygieł, Malika Khelouf
i Alicja Szczygieł zgłosili chęć udziału w szkolnym teście kwalifikacyjnym, który odbędzie się w formie zdalnej 11 maja.

Gratuluję
                                                                          bibliotekarz - Grażyna Szymańska